Kapadokya Turu

26 Ekim 2018 21:00
29 Ekim 2018 00:00
Kapadokya
Tamamlandı

26-29 EKİM 2018 2-GECE / 3-GÜN

Hareket günü: 26.10.2018 SİLİVRİ-KAPADOKYA

Saat 21:00’de arzu edilen yerden otobüsümüz ile hareket edeceğiz. Siz değerli yolcularımızın ihtiyaç molalarını da göz önünde bulundurarak, Ankara üzerinden devam ederek Kapadokya yolculuğumuzu sürdüreceğiz. 

1.GÜN: AKSARAY-KAPADOKYA (Göreme-Sinasos-Uçhisar-Ürgüp)

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası KAPADOKYA bölgesine giriş yapıyoruz. Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. ÜRGÜP içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında ŞARAP MAHZENLER ini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’nin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER MEVKİİ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz- SİNASSOS - Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR Kalesi’ni dışarıdan fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacaktır. 

2.GÜN; Çavuşin-Paşabaği-Avanos-Kızılırmak-Kaymaklı-Çavuşin -Dervent

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı ÇAVUŞİN ÖREN YERİ’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞA Bağı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DEVRENT Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz sonrası Kaymaklı ve Çavuşin yer altı şehirleri gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

3.GÜN; IHLARA VADİSİ-İSTANBUL(Silivri)

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk durağımız, yolculuğumuz devam ederken; güzergâhımız üzerinde, kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaç altı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadi gezimiz sonrası bölgedeki gezimizi tamamlayarak dönüş yoluna geçiyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Ankara, üzerinden yol alarak gecenin ilerleyen saatlerinde Bursa'ya varıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

GEZİ FİYATI: 590 TL 

(İKİ YAKA MÜBADİLLERİ DERNEĞİNE ÖZEL)

GEZİ FİYATINA DAHİL OLANLAR

Lüx otobüs ile gidiş-dönüş 4* Gülşehir KARTAL HOTEL’de HB 2-Gece konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam yemek) 2-Akşam yemek Tüm çevre gezileri Prof. kokartlı rehberlik hizmeti Zorunlu seyahat sigortası & Otobüs içi ikramlar

GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

Gidiş günü sabah kahvaltısı, Tüm Öğlen yemekleri Müze ve ören yeri giriş ücretleri Extra harcamalar
ÖNEMLİ NOT; Gezimize katılacak olanların 240 TL kaparo ücretini 30 Eylül tarihine kadar vermeleri gerekmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ : 0535 783 40 27 , 0538 237 09 46 , 0534 744 30 17

İki Yaka Mübadilleri Derneği

İki Yaka Mübadilleri Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi

İki Yaka Mübadilleri Derneği

Kale İçi Mahallesi Topuklu Caddesi No: 73/A-13
34900 Çatalca /

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.